fahimi
29 دی 1401 - 15:16

زمینه گردشگری در پارک ملی موته فراهم شود

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت پارک ملی موته، از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خواست تا طی یک تفاهم‌نامه بین این سازمان و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زمینه گردشگری در این منطقه فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شهرستان‌های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه بلاستینگ در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان خطاب به علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار کرد: نیروگاه شهید محمد منتظری سال گذشته ۲۲ دی ماه مصرف مازوت را آغاز کرد اما امسال یک ماه زودتر مازوت سوزی در این نیروگاه آغاز شد و ما گله‌مند هستیم.

وی افزود: این نیروگاه مرکز ثقل جمعیت است و حدود ۳ و نیم میلیون نفر از این هوای آلوده استنشاق می‌کنند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: طبق گزارشاتی که به من رسیده، تعداد مراجعین به مراکز درمانی و بهداشتی در این رابطه زیاد شده است، بهتر بود که نیروگاه شهید منتظری به جای اینکه همه ۳۶ مشعل خود را با مازوت سوزی فعال کند، به صورت محدودتری این کار را انجام می‌داد.

حاجی‌دلیگانی در پایان با اشاره به وضعیت پارک ملی موته، از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خواست تا طی یک تفاهم‌نامه بین این سازمان و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زمینه گردشگری در این منطقه فراهم شود.

پایان پیام/۳۶۴۹/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 986040