fahimi
14 اسفند 1401 - 16:12

۱۰۰۲ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد اصفهان واگذار شد

اصفهان - آئین واگذاری ۱۰۰۲ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان اصفهان به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا مرتضوی ظهر یکشنبه در آئین واگذاری ۱۰۰۲ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان اصفهان اظهار داشت: از مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بنیاد مسکن، بسیج سازندگی، خیران و شرکت فولاد مبارکه قدردانی می‌کنم که در این امر خیر یاری رسان مردم خوب کشورمان هستند.

وی ادامه داد: امیدوارم روند رو به رشدی که در مجموعه‌های استان جهت مددرسانی به محرومان شکل گرفته منبع و منشأ خیر و برکت در استان شود.

استاندار اصفهان خطاب به صنعتگران بزرگ استان گفت: در خصوص یاری رسانی به محرومان استان قدم‌های اساسی بردارید و با دست گشاده رفتار کنید البته انشاالله شاهد اتفاقات ویژه در این حوزه خواهیم بود.

۱۲۰ میلیارد تومان برای ساخت مسکن مددجویان اصفهان هزینه شد

کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان نیز در این مراسم بیان داشت: این واحدها با همکاری بنیاد مسکن، بسیج سازندگی، شرکت فولاد مبارکه و خیران در قالب تفاهم نامه تأمین مسکن خانوارهای تحت حمایت این نهاد بوده و با کمک‌های بلاعوض و مشارکت مردم، تکمیل و به مددجویان واگذار شده است.

وی با تاکید به تأمین مسکن مددجویان در روستاها و شهرهایی با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر، افزود: این تعداد پروژه مسکونی با مساعدت بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان توسط کمیته امداد و همچنین مشارکت نیکوکاران، گروه‌های جهادی و سایر سازمان‌ها احداث و تکمیل شده است.

زارع همچنین با بیان اینکه کمیته امداد در نظر دارد تا پایان ۱۴۰۲، مددجویان روستایی را خانه دار کند، گفت: درصورتی که زمین مورد نیاز مددجویان متقاضی، با همکاری بنیاد مسکن و استانداری تأمین شود، با ارائه وام‌های قرض الحسنه و صدور مجوزهای لازم، تا پایان ۱۴۰۲ می‌توانیم ۱۰۰۲ پروژه مسکونی را تکمیل و به خانواده‌های تحت حمایت واگذار کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از شرک‌های بزرگ صنعتی استان اصفهان برای مشارکت در احداث ۱۰۰و احد مسکونی، ادامه داد: فولاد مبارکه به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در حوزه صنایع کشور، امسال در راستای مسؤولیت اجتماعی خود برای تأمین مسکن ۱۰۰ خانوار تحت حمایت، همچنین تهیه ۵۰۰ دستگاه از لوازم ضروری زندگی نیازمندان و تأمین ۲۰۰ سری جهیزیه نوعروسان با این نهاد همکاری داشته است.

گفتنی است؛ به صورت همزمان در سراسر کشور ۲۳ هزار مسکن مددجویی با حضور رئیس جمهور واگذار شد؛ از این تعداد واحد مسکونی، ۱۰۰۲ واحد با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان و با مشارکت خیران وشرکت فولاد مبارکه احداث، تکمیل و به مددجویان استان اصفهان واگذار می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1074719